Suncity Fitness, třída Míru 92, Pardubice+420 777 913 204

FLEXI-BAR novinka v Sun City Fitness

Vibrační tyč zvaná FLEXI-BAR – je velice populární díky své univerzálnosti. Cvičení s ní zlepšuje držení těla i kondici, tvaruje postavu a v neposlední řadě pomáhá při rehabilitaci nemocných kloubů či páteře. Nyní nabízíme lekce flexi-baru i v Sun City fitness s naší instruktorkou Jiřinou Váňovou.

 

Jak byste nám vy osobně představila FLEXI-BAR?

Flexi-bar je pružná tyč s malými závažími na obou koncích. Při cvičení jde o to tyč rozkmitat. Tím zapojíme hluboké zádové svaly, ale i i svalstvo břišní a svaly pánevního dna. Dá se s ní cvičit ve stoje, v sedu i v lehu, skvěle si s ní procvičíme rovnováhu.

 

Pro koho je cvičení vhodné?

S FLEXI-BAREM může cvičit prakticky kdokoliv. Není to až tak fyzicky náročné, takže ho zvládnou všechny věkové skupiny. Já jako lektor oceňuji, že to není jen pro určitou klientelu, ale že ji můžeme používat bez omezení věku. FLEXI-BAR je vhodný jak pro vrcholové sportovce na zvyšování kondice, tak pro rehabilitaci.

 

Co vás na něm nejvíc uchvátilo?

Uchvátila mě jednoduchost a univerzálnost. V Německu používají FLEXI-BAR jako jednu z top pomůcek. Například v porodnici, pokud je porod a vše po něm v pořádku, ihned s ním maminku seznamují. Tímto cvičením se jim hezky zpevní pánevní dno. Cvičím spousty let a vím, jaké mají ženy problémy. Muži zase ocení posilování zad. Všichni víme, jak v dnešní době, kdy neustále sedíme u počítače, máme problémy s páteří a FLEXI-BAR v tomto ohledu může velmi pomoci.

 

Cvičení vypadá jednoduše, ale dá zabrat…

To bych řekla. Udržet po celou hodinu stejný kmitočet, je náročné. Ale velmi účinné.

 

Máte nějaký fígl, jak zvítězit nad flexi-barem?

Samozřejmě na vše je fígl, je to jakési odhození flexi-baru. On se vám pak rozkmitá tak, jak má. Při hodinách vždy ze začátku trénujeme ten švih, aby se kmital, jak má, aby byl pro naši páteř účinný a neškodil nám.

 

Nyní se s vámi na lekcích FLEXI-BARU mohou potkávat i členové Sun City fitness. Jak vypadají vaše hodiny?

Každá moje hodina je jiná. Základ je stejný, ale provedení lekce je na nás všech. Miluji smích, mám ráda, když je to legrace. Miluji tu energii nás všech, kdo jsme na hodině. Hudba je samozřejmě nedílnou součástí, ale základ jsme přeci my, co se na hodině sejdeme.

 

Je vůbec nějaká sorta lidí, kterým byste toto cvičení nedoporučila?

Není nikdo, komu bych ho nedoporučila. Toto cvičení má samé pozitivní účinky. Dávala jsem i spousty soukromých lekcí, dětem v pubertě, starším lidem… Za sebe tedy doporučuji každému.

Jak dlouho s FLEXI-BAREM cvičíte? A jaké bylo vaše první seznámení s ním?

Na to si pamatuji přesně. Ležela jsem doma nemocná, měla jsem krátkou chvíli, a tak jsem si pustila televizi, kde zrovna byl rozhovor s cvičitelkou, která diváky seznamovala s touto pomůckou a ukazovala i část lekce. Samozřejmě jako cvičitelku mne to okamžitě nadchlo, hned jsem se podívala na internet a našla si nejbližší termín školení. Pak jsem absolvovala kurz, což už zdaleka nebyla taková legrace, jak se to jevilo v televizi.

 

Kdo vás nezastihne na lekcích flexi-baru, může si s vámi přijít zaskákat na jumping.

Ano, trampolínky jsou moje srdeční záležitost. Teď jsem měla šest měsíců pauzu kvůli zdravotním problémům, ale už se k nim zpátky vracím. Věnuji se jim osm let, je to spousta zkušeností, srandy a fyzických výkonů.

 

Kdo je JIŘINA VÁŇOVÁ

Pochází z  Městce u Chroustovic

Pracuje jako bankéř pro podnikatele

Sport je její vášní. Život bez pohybu si nedovede představit

Sportovala od dětství – závodně tančila  latinsko-americké a standartní tance

Absolvovala kurzy:  Jumping, Jumping Party, Jumping Kids, Zumba, Flexi-Bar, Over – ball a Gym ball a již deset let je lektorkou kurzů

Jiřina je otevřený člověk, který miluje upřímnost, nesnáší přetvářky. Má ráda výzvy a její motto je: Cesta je cíl