Suncity Fitness, třída Míru 92, Pardubice+420 777 913 204

NEUVĚŘITELNÁ PROMĚNA -35kg dole a samý sval

ONDRA V SUN CITY ZHUBL NEUVĚŘITELNÝCH 35 KILO TUKU A NABRAL SVALY

Budoucí programátor, devatenáctiletý Ondra, se možná stane vrcholovým sportovcem. K novému koníčku ho dovedla maminka, počínající nadváha a skvělý tým fitness centra Sun City.

 

            Sport měl Ondra vždycky rád. Od malička hrál aktivně fotbal, hokejbal, když má možnost, zahraje si basket. V zimě si přidá brusle nebo hokej. Zkrátka vyzkoušel všechno od fotbalu po atletiku. Před dvěma lety ale přišel na chuť posilovně. „Cvičení v Sun City jsem si doslova zamiloval. Posilovnu lze nazvat mým druhým domovem,“ říká s úsměvem Ondřej Sulovský a dodává, že do fitness centra ho celkem překvapivě dohnala nadváha.

            Těžko se mu to věří. Kdo ho znal dříve, viděl v něm štíhlého, vysportovaného atleta. Kdo ho poznal nyní, závidí mu vypracovanou postavu. Ale jen Ondra ví, jak bolelo období, kdy musel nosit o desítky kilogramů víc. „Zlom nastal v okamžiku, kdy jsem přestal hrát aktivně fotbal a následně podstoupil operaci obou očí. Tento zákrok znamenal několik měsíců totální sportovní neaktivity, postupné nabírání váhy a zároveň získání nové záliby – LENOSTI. A potom už to šlo rychle. Dostal jsem se až na 110kg,“ vzpomíná Ondra.

            Všechno došlo tak daleko, až se Ondrova maminka nemohla na svého nespokojeného syna dívat. A tak mu k 17. narozeninám dala originální dárek – tři měsíce v posilovně Sun City s trenérem. „Protože jsem sama tehdy chodila cvičit do fitness centra, napadl mě spásný dárek – permanentka. Ale bála jsem se, že nebude provádět cviky dobře, tak jsem k dárku přidala i trenéra. Upřímně? Chtěla jsem, aby tři měsíce cvičil, něco zhubl a hlavně se začal hýbat. Jen jsem si neuvědomila, že se narodil ve znamení Lva, který když něco začne, jen tak neskončí. A když už, tak je pro něj 100% výsledek málo,“ směje se Ondrova maminka Irena Kaňovská a Ondra její slova doplňuje: „První návštěvy fitka byly opravdu peklo a abych řekl pravdu, moc mě to nezaujalo. Běhání na páse, cvičení planků na břicho, nic, co bych po tom, co jsem seknul s fotbalem, uvítal. Při první hodině mě bolelo u srdce, nemohl jsem dýchat, tekl ze mě pot. Přál jsem si, ať už to hlavně skončí. Tak jsem si řekl, že když už to stálo tolik peněz, tak se s tím poperu a tři měsíce to vydržím. Pak budu zase žít život jako doposud.“

      

            Jenomže po třech týdnech to přišlo. Ondra zažil něco nového a pro něj neskutečného. Dřepům, tlakům nebo mrtvým tahům přišel na chuť a cítil se jako znovuzrozený. „Začal jsem chodit do posilovny i bez trenéra, víc a víc se o to zajímat, až jsem si to strašně zamiloval.“

            A tak dnes ho v Sun City můžete potkávat pravidelně. Pokud nemá ráno školu, dá si hned tzv. „předtréninkovku“. Rozhýbá se, zahřeje tělo a rozcvičí s lehkými váhami. „Každou partii prohřeju a pak cvičím podle toho, na co mám zrovna v ten den zaměřený trénink. Mám týden rozdělen na splity záda+biceps, prsa+triceps+břicho, volný den, nohy, ramena+ruce. Vždy se snažím cvičit co nejvíce technicky, s co možná nejvyšší váhou, pro nejvyšší možné množství opakování,“ nechává nás nahlédnout do svého tréninku a upozorňuje, že v objemové fázi, pokud dodržuje dietu, tak den volna oželí a dá si ještě minimálně hodinu kardia.

            Co se speciální stravy týče, ano, striktně dodržuje jídelníček. Například nyní, kdy je na začátku objemové fáze, přesně si odvažuje množství sacharidů i bílkovin. V den tréninku 300 g sacharidů a 180 g bílkovin, v den volna 350 g sacharidů a 160 g bílkovin. To vše v podobě ovesných vloček, vajíček, brambor, masa, rýže a zeleniny. V den volna si dopřeje kousek ovoce. Ondra má ohromně silnou vůli. Nejen že nikdy nevynechá trénink a drží přísnou dietu, on nikdy, a to s vykřičníkem, nikdy nezhřeší. Nedostanete ho ani na jeho oblíbenou žemlovku. „Tu jen tak neuvidím, protože nikdy nehřeším. Vždy jedu podle toho, jak to mám nastavené a podle toho, co si můžu momentálně dovolit,“ říká rozhodně.

            V jeho vytyčeném cíli ho podporuje i maminka. „Ondra je samostatný a schopný se o sebe kompletně postarat, takže si stravu přes týden připravuje sám. O víkendu vařím a peču pravidelně. Když vařím, tak vždy s ohledem na jeho „specialitky“, popřípadě vařím na dvakrát. A to, co napeču? S tím mu dělám maximálně chutě a on si trénuje pevnou vůli. A tu on skutečně má,“ říká s pýchou v hlase. Zdá se, že se píle vyplatila. Momentálně jsou Ondrovou velkou motivací první závody, na které se velmi těší. A plány do budoucna? Po maturitě ho už asi za počítačem neuvidíte. Rád by se živil jako profesionální trenér. „Chtěl bych pomáhat a motivovat další lidi, co chtějí se svou postavou něco udělat. I já doposud oceňuji jakoukoliv pomoc, proto bych to rád vracel v budoucím životě dalším lidem. Chci se také vypracovat na kulturistické závody a dotáhnout to co nejdál to půjde,“ podotýká a dodává: „Sun City mi změnilo život, dalo mi cíle a sny a pro mě je to ta nejlepší cesta, kterou se můžu dát.“ A co na to maminka? „Ondra má můj obrovský obdiv!“