Suncity Fitness, třída Míru 92, Pardubice+420 777 913 204

NOVÉ LEKCE - NOVÁ TRENÉRKA - NOVÁ ENERGIE

Od začátku listopadu v týmu Sun City fitness přibyla nová posila, Martina Yilmaz. Do skupinových lekcí vtrhla jako vítr a i za krátký čas si vybudovala stálé klienty, kteří se na její hodiny perfect body a core, rádi vracejí.

 

            Jednatřicetiletá rodilá Pardubanda ke svému exotickému příjmení přišla nedávným sňatkem  s cizincem. Zrovna tak jako Martina, i on má rád sport, a tak ho prý budeme vídat i v naší posilovně. Život bez pohybu si naše nová trenérka nedokáže představit. Od malička se sportu věnovala naplno. Závodně hrála volejbal, tenis, házenou. Mohli jste ji vidět i jako roztleskávačku na basketbalových utkáních. „Jsem takový sportovní univerzál,“ říká. Na co sáhne, to se jí daří, ať už je to lyžování nebo in-line bruse. Na nich dokonce absolvovala gigatlon, sedmdesáti kilometrový závod kolem Lipna. „Takové bláznivé hurá akce mám ráda, nebráním se jim,“ směje se s tím, že má ráda výzvy.

            Výzvou pro Martinu je i nová zkušenost u nás ve fitness centru, kde od začátku listopadu vede skupinové lekce perfect body a core. Zbrusu nová hodina perfect body je zaměřená na posílení a zpevnění celého těla. „Nepoužíváme žádná těžká závaží, ale cvičíme s vahou vlastního těla, s pomocí nejrůznějších pomůcek, jako jsou gymnastické gumy, lehké činky, bosu, overbally nebo kotouče. Zkrátka používáme vše, na co máme zrovna chuť. Během padesáti minut procvičíme všechny hlavní svalové partie, vypracujeme si ruce, břicho, boky, nohy a zformujeme krásný zadeček,“ podotýká Martina. Další její specialitou je lekce core, která je zaměřená hlavně na posílení středu těla. V dohledné době u nás začne pracovat i jako osobní trenérka.

            Věřte, že vám dá pořádně do těla. „Po mé první hodině v Sun City se klientka smála, že když bude schopná vstát, přijde i příště. Ale smála se u toho, tak to snad nebylo tak náročné. Při lekcích se klientům hodně věnuji, chodím mezi nimi, aby prováděli cviky správně,“ vysvětluje trenérka. Sama je s prvními hodinami v našem luxusním sále se speciálním olympijským povrchem, který šetří klouby a šlachy, spokojená. „Je tady kvalitní ozvučení a líbí se mi i zrcadla, která jsou po  stranách sálu. Je dobré, že se lidé mohou vidět a kontrolovat, zda cvičí dobře.“

            Sama si bez cvičení nedovede život vůbec představit. Jednu dobu se mu věnovala až extrémně. „Řešila jsem nějaké problémy, rozchod, stresy… Někdo to řeší alkoholem, já jsem začala extrémně sportovat. V té době byla populární soutěž bikiny fitness a já jsem se začala s osobním trenérem připravovat na závody,“ vzpomíná na své začátky. K tomu se však Martině přidaly potíže se zažíváním, běhání po lékařských vyšetřeních bez valného výsledku. A tak když viděla nabídku na kurz fitness trenéra a výživového poradce, neváhala a přihlásila se. Dnes je z ní certifikovaná osobní trenérka a výživová poradkyně. „Jsem schopná svým klientům připravit jídelníček na míru a udělat jim rozbor tělesné konstituce. Mně samotné to pomohlo k vlastnímu zdraví. Vím, co s čím mohu a nemohu kombinovat,“ pochvaluje si. Rychle k tomu však dodává, že si ráda tu a tam zahřeší. „Jsem sladkožrout,“ směje se.

                        Přestože se k našemu týmu přidala až nyní, Sun City zná již řadu let. V solárních studiích je dlouholetou zákaznicí. „Často jsem chodila do polabinského solária jako návštěvník. Když jsem zjistila, že otevíráte posilovnu, zvažovala jsem, že k vám začnu chodit. Protože mě sport baví a ráda bych své zkušenosti předávala i ostatním, zkontaktovala jsem Suncity fitnnes, zda nepotřebují trenéra. Odepsali, a tak cesta k vám byla jasná,“ říká Martina a těší ji, že se v naší posilovně potká s novými sportovními nadšenci. Po prvních lekcích je spokojená. „První lekce jsou super. Potěšilo mě, když za mnou přišli klienti a ptali se, zda to bude pravidelně. Odezva je pro mě důležitá. Ráda s lidmi komunikuji a mám radost, že se vrací s úsměvem na tváři, že to zvládli,“ dodává Martina.