Suncity Fitness, třída Míru 92, Pardubice+420 777 913 204

Původně ani nechtěl soutěžit. Teď je Aleš Novák šampionem ve fitness

 

Původně ani nechtěl soutěžit. Teď je Aleš Novák z Pardubic překvapivým šampionem ve fitness!

Původně ani letos žádnou soutěž neměl v plánu. A nakonec se stal absolutním vítězem mistrovství Čech v kulturistice mužů v kategorii Physique, které se konalo 21. 8. 2021 na Výstavišti v Lysé nad Labem.

„Po pravdě řečeno, takový úspěch jsem opravdu nečekal. Mistrovství jsem si jel hlavně užít a zjistit, jak na tom jsem,“ svěřil se Pardubák Aleš Novák, který opanoval i „svou“ výškovou kategorii do 182 centimetrů.

A ani to ještě nemuselo být vše, kdyby mu pořadatelé umožnili zúčastnit se soutěže v klasické kulturistice a to sice kategorii Classic Physique. „Bohužel to podle současných pravidel nebylo možné,“ uvedl Aleš Novák, pro něhož tento test dopadl nad očekávání dobře.

Tuto sezonu chtěl odpočívat

„Tuto sezonu jsem si chtěl od závodů odpočinout. Naposledy jsem se zúčastnil mezinárodního DiamondCupu v Ostravě v roce 2019, kde jsem skončil třetí,“ zavzpomínal Aleš Novák.

„V tomto roce jsem měl jako prioritu hlídat si dietu a především se soustředit na školu,“ pokračoval student 3. ročníku Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. „Protože mi však zbyla už jen jedna zkouška a termín mistrovství se posunul krásně do prázdnin, kdy jsem si mohl vzít v práci dovolenou, tak jsem se rozhodl, že to přece jenom zkusím,“ konstatoval profesionální voják, jenž působí u Hradní stráže.

„Hlavně mě zajímalo, v jaké formě budu a jak to bude vypadat s mými slabinami, což jsou záda a hrudník. Dopadlo to opravdu až nečekaně skvěle. Stále to sice není tak, jak bych si představoval, ale to asi nebude nikdy,“ usmíval se Aleš Novák, jehož potěšilo, že také fotografie a videa z mistrovství měly pozitivní ohlasy i mezi odborníky.

Nechce usnout na vavřínech

„Rozhodně nechci usnout na vavřínech. Jedeme dál,“ podotkl pardubický kulturista, který se tímto úspěchem kvalifikoval na Mistrovství České republiky. To se koná začátkem září v Kutné Hoře. Ve hře je i šance reprezentovat Českou republiku na prestižních mezinárodních závodech ve Španělsku.

„Uvidíme, jestli si ještě protáhnu sezonu. Když by to vyšlo, budu rád, ale bude záležet na mnoha okolnostech. Prioritou je momentálně práce a škola. Přece jen, soutěže jsou jen koníček, který mě neživí. Ale určitě by to byla super zkušenost. Tento úspěch mě určitě navnadil, takže mám zase o čem přemýšlet,“ poznamenal Aleš Novák, který je rád, že své další tréninky už nebude muset absolvovat v provizorních podmínkách garáže svého kamaráda a podle jeho slov dokonce „adoptivního otce“ Petra Kociána.

Pomohlo i „lockdownové“ cvičení v garáži

„Když byla v době lockdownuzavřená fitka, cvičili jsme v Chrudimi v provizorních podmínkách a nehleděli jsme na to, že nám třeba při minus pěti stupních Celsia šla mlha od pusy. Myslím si však, že mi tyhle sparťanské podmínky vlastně pomohly. Bylo to možná hodně komické, ale vždycky jsme do tréninku dali maximum a dokázali si poradit i ve chvílích, kdy by se na to většina lidí asi vykašlala,“ nechal se slyšet Aleš Novák, jehož těší, že dnes už může cvičit v ideálních podmínkách. „Mám klubové členství v Soláriu Fitness Sun City Pardubice a tam najdu úplně všechno, co potřebuji,“ vyzdvihl šťastný vítěz největší a nejmodernější fitness se solárním studiem ve východních Čechách.

Podívejte se jak vypadají Alešovi tréninky u nás v Suncity Fitness.