Suncity Fitness, třída Míru 92, Pardubice+420 777 913 204

SUN CITY JE MŮJ DRUHÝ DOMOV

Za 4 měsíce neuvěřitelných 30kg dole - gratulujeme!

Jarka Oláhová začala cvičit letos v květnu. Za čtyři měsíce dala dolů neuvěřitelných třicet kilo. Směje se, že Sun City fitness je jejím přechodným domovem.

            Pochází z malého městečka nedaleko Banské Bystrice. Už jako malá milovala pohyb. Závodně provozovala atletiku, soutěžila v rychlochůzi, hrála volejbal, basketbal a troufla si také na kikbox. Ve dvaceti letech však přišla krize. „Lékaři mi diagnostikovali nejtěžší formu cukrovky a já jsem ztratila motivaci. Sekla jsem se vším. Ze dne na den. Šest let jsem nedělala vůbec nic,“ vzpomíná šestadvacetiletá Jarka, která už čtyři roky žije v Pardubicích.

    

                                                              Před                                                                                                                        Po 4 měsících

             Její tělo se začalo rychle měnit. Z hubené dívenky se dostala až na slušnou nadváhu. Přibrala třicet kilo a ručička váhy se zastavila na čísle 80. „Byl to hrozný šok pro tělo, velká zátěž. Já jsem si přibírání nepřipouštěla, protože jsem se cítila stále štíhlá. Moje hmotnost pořád kolísala nahoru a dolů. Až mi moje sestra otevřela oči, tvrdě mi řekla, že bych se sebou měla něco dělat a dotáhla mě do fitka.“

            Na internetových stránkách si prohlédla fotky, domluvila si hodinu s osobním trenérem a vypravila se na ukázkovou lekci. Od té doby je u nás třikrát týdně. „Vede mě Lukáš Vančura, kterého si nemůžu vynachválit. Naše tréninky byly a jsou úžasné, dokáže mě motivovat.

Strašně mi pomáhá, dohlíží na mě, motivuje mě, funguje jako pohon dopředu, dokáže mě nakopnout, poradí, jak na to, jak správně cvičit, které partie. Naprosto mu věřím.

            Jarka se směje, že její tréninky vždy začínají příjemným povídáním s našimi recepčními. Pak se vrhne do poctivého cvičení. Nejdříve deset minut cardia na páse, pak lehké protažení a následuje hodina tvrdého tréninku pod vedení osobního trenéra. „Lukáš mi hodinu skládá. Určí třeba, že dnes budeme cvičit ruce a záda nebo břicho a nohy. To nechávám výhradně na něm. Je profesionál a ví, co a jak. Na konci zase hodinu chodím na páse. Takové dvě hodiny tady strávím. Zpočátku jsem cvičila dvoufázově, ráno hodinu cardio a večer po práci silový trénink. Dokonce občas dostanu vynadáno, že to přeháním. Ale mě to baví, cvičila bych celý den,“ směje se Jarka. Začátky však nebyly tak ideální, jak se nyní zdá. Zpočátku přicházely velké krize. „To víte, šest let jsem nic nedělala, tělo mě bolelo, nemohla jsem vstát z postele. Ale vždycky jsem se dokopala, až se to zlomilo. Nevzdala jsem to,“ říká rozhodně Jarka, která ráda navštěvuje i naše skupinové lekce, například kruhový nebo intervalový trénink.      

            Kromě cvičení musela upravit i jídelníček, který však je ovlivněný i Jarčinou nemocí. Jednu dobu dokonce hrozilo, že skončí na inzulínu. „Motala se mi hlava, byla jsem unavená, měla jsem špatné hodnoty. To vše bylo důvodem k tomu, abych se sebou začala něco dělat.“ Dnes jí pětkrát denně, omezila cukry a tuky, jí hodně zeleniny, bílkovin a cítí se skvěle. „Dříve se mi motala hlava, bylo mi stále špatně, byla jsem unavená, ale to se během posledních měsíců výrazně změnilo. Dnes jsem nabitá energií a stále veselá,“ směje se Jarka, která dokonce uvažuje, že si udělá trenérskou licenci. Fitness jí totiž zásadně změnilo život. „Výrazně mi zlepšilo zdraví a přineslo mi i nový vztah. Je to krásný pocit, který se ani nedá popsat slovy. Stále stojím před zrcadlem a dívám se na sebe. Jsem to vážně já? Jsem zase šťastný člověk,“ dodává s úsměvem.