Suncity Fitness, třída Míru 92, Pardubice+420 777 913 204

Trénink I.

Dnes jsem teda měla první lekci. Nejdříve jsme si řekli pár slov o tom, co nás, především tedy mě, v průběhu následujících týdnů čeká, a co čekám od cvičení já. Mým přáním je mít pevnou postavu bez zbytečného „materiálu“ okolo. Víceméně sportuju celý život, takže jsem si myslela, že o tom něco vím. Ale chyba lávky, opak je pravdou.

Po seznámení se s pásem, kde jsem se před samotným posilováním zahřála, jsme si vysvětlili zásady cvičení různých částí břišních svalů a já už tady přišla na spoustu chyb, které jsem doposud dělala…

Všechno jsem dnes prováděla v pomalém tempu, při kterém jsem se mnohem víc zaměřila na správné technické provedení daného cviku než na počet opakování. A celkem brzy jsem ucítila, že posiluju evidentně správně. :)

Přešli jsme na spodní část břicha (která je pro nás baby ta nejvíc problematická), kdy jsem pouze malým rozsahem pohybu nohou vztyčených ke stropu docílila toho, že jsem cítila cele břicho. Michal mi vysvětlil, že je to jeden z nejefektivnějších cviků právě na spodní bříško. Pak jsme tento cvik ještě ,,vylepšili“ o pokládání (samozřejmě ne až na zem, to by bylo moc jednoduché, ale těsně nad zem) a zvedání mírně pokrčených nohou.

Poté jsme přešli na vysvětlení si techniky planku (prkna), které, jestli si pamatujete, bylo v Katčiných trénincích hojně užívaným cvikem. Zapřela jsem se o lokty a vyhoupla na špičky nohou. K tomu lehce zvednout a jakoby podsadit zadek, zatnout bříško a správně dýchat. Po chvíli jsem cítila, jak se mi celé tělo lehce třese. Zopakovali jsme, ale tentokrát mi Michal přinesl opěrky (vypadaly trochu jako žehličky) a pokrčila jsem nohy v kolenou a v půlce záběru zvedla nejdříve pravou a potom levou nohu lehce nad zem. V tenhle okamžik už na mě křičely všechny břišní svaly a nenápadně protestovaly i ruce.

Přešli jsme na TRX. Toto cvičení znám už z předchozích tréninků v jiném fitku, takže jsem se až tak nebála, cože mě to čeká. Ale i tak je pro mě ve světě natažených lan stále co objevovat. Nejdříve jsme opakovali cvičení z podložky, jen s tím rozdílem, že teď jsem měla v rukách TRX, tudíž jsem si cvičení nemohla zjednodušit opřením se o zem. Pak jsem zahákla do lan nárty, zpevnila tělo v planku a pomalu přitahovala kolena k hrudníku. Po opakování této série jsem ze stejné výchozí pozice zvedala zadek ke stropu do tzv. střechy. Nakonec TRX fáze jsme si dali pár squatů (dřepů) a pro mě došlo opět k malé změně oproti zvyku, když jsem dotahovala dřepy až dolů, a ne pouze do sedu ala židle. Pro účinnější práci svalů jsme tento cvik rozdělili do 4 fází a v každé z nich vydrželi asi 2 vteřiny. Pracuju jako servírka, nohy mám neustále v zápřahu a tím pádem vcelku namakaný, ale i tak jsem tenhle cvik dost cítila.

A je tu závěr a s ním 12 minut oddychu na páse.

Pokračování cyklu “Cvičím s Trenérem”: