Buďte s námi online: 

 
Pardubice, Třída Míru 92

Trénink XXII.

TRX, to už je taková makací klasika. Přicházím na hodinu celá natěšená, jak si dám zase do těla. Zavěšujeme lana a jdem se rozcvičit. „Lehčí“ kardio na úvod je vždycky jasným znamením, že se v hodině skutečně nebudeme nudit. Pěkně rozehřátí bereme „špagáty“ a jde se na věc.

Andy nám nejdříve ukáže cviky, které v daném kolem budeme cvičit; vždycky jsou čtyři a v každém kole se zaměřujeme na všechny základní části těla. Zahajujeme cvikem na nohy, obvykle nejdřív jednu nohu, poté ruce, břicho a druhou nohu. Každé kolo jedeme naplno, není to o tom, že bychom snad v prvním kole šli lehčí cviky a postupně přidávali na zátěži. Každý cvik trvá 30 vteřin, pak 10 vteřin pauza na výdech a mentální přípravu na další cvik.

Zavěšeni v lanech začínáme dřepovat. Není to až taková brnkačka, když máte jednu nohu zaháknutou v laně, takže většinu váhy nese ta stojná. Zadek cítím skoro hned. Poté bereme lana do rukou, stojíme v mírném předklonu, ruce natažené a táhneme je směrem za záda, dokud nemám lokty vedle uší. Samozřejmě i zde platí, že čím blíže stojím k ukotvení lana, tím větší zátěž danou váhou těla používám.

Přecházíme na břicho. Dáváme si lana do podpaží, jsme hodně nakloněni dopředu/dolů, tělem jsme skoro až nad zemí a ve svižném tempu přitahujeme kolena k břichu. Při každém přitažení musíme cítit, jak břicho pracuje. Kola jsou si dost podobná, jen se obměňuje konkrétní podoba cviku na danou partii. Blíží se konec hodiny a já vím, že to „nejhorší teprve přijde.“ V každé hodině s Andy je totiž na závěr VÝZVA… písnička Bring Sally up, bring Sally down už se mi pomalu stává osudnou. Pro dnešek jsem si zvolila plank. Začínám na loktech; na Bring Sally up se zvedám nahoru na natažené ruce, na bring Sally down klesám zpět na lokty. A takhle celou písničku, která je jako vždy nekonečná. Pot mi souvisle kape na podložku… ale ještě žiju. A vítězím sama nad sebou. Z posledních sil se protáhneme a vcelku pyšná sama na sebe odcházím do sprchy. :)

Pokračování cyklu “Cvičím s Trenérem”:

Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.